NOWY MOCNY WIOŚLARZ

NOWY MOCNY WIOŚLARZ

Nowy, mocny wioślarz – skuteczny trening bez obciążeń

Ćwiczenia aerobowe na trenażerze wioślarskim to doskonały sposób na poprawę kondycji i wytrzymałości organizmu oraz szybkie uzyskanie pożądanej sylwetki. Z nowym wioślarzem magnetycznym FUNFIT ES-435 w pełni efektywne wiosłowanie jest możliwe w domowym zaciszu.

Wioślarz a inne przyrządy aerobowe

Ruch na wioślarzu polega na przyciąganiu do siebie drążka równolegle do podłoża. Najpierw pracują mięśnie nóg („wypychanie” siedziska), następnie angażowany jest tułów, a na koniec – ramiona, grzbiet i obręcz barkowa. Trening wykonywany jest nisko nad ziemią, co wynika ze specyficznej konstrukcji urządzenia. Niższa pozycja względem innych trenujących może wywoływać dyskomfort podczas treningu na zatłoczonej siłowni. Z tego powodu, wioślarz bywa często niedoceniony, ustępując miejsca rowerkom czy bieżni. Wiosłowanie ma jednak kluczową zaletę – pozwala równomiernie rozłożyć obciążenie na niemal wszystkie partie mięśniowe. Dzięki temu, ćwiczysz precyzyjnie i rozwijasz się proporcjonalnie, unikając przeciążenia danych mięśni czy stawów.

Dla kogo?

Wioślarz dedykowany jest wszystkim osobom, które chcą zredukować poziom tkanki tłuszczowej, wzmocnić kondycję i wytrzymałość organizmu, przyspieszyć przemianę materii, wymodelować sylwetkę, zoptymalizować pracę układu krwionośnego i kostnego oraz poprawić samopoczucie. Na wiosłach mogą ćwiczyć zarówno doświadczeni sportowcy, jak również osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z maszynami aerobowymi, osoby po kontuzjach, walczące z otyłością czy seniorzy. Ćwiczy się z reguły 2x w tygodniu.

Nowość – wioślarz magnetyczny FUNFIT ES-435

Nowy, jeszcze mocniejszy wioślarz magnetyczny FUNFIT ES-435 z kołem zamachowym 4 kg doskonale nadaje się do profesjonalnego treningu aerobowego w domowych warunkach, pozwalając utrzymać stałe tempo ćwiczeń. Dzięki magnetycznemu systemowi regulacji oporu (8 stopni), możesz intuicyjnie dostosowywać intensywność treningu do kondycji i oczekiwań. Komputer z wyświetlaczem LCD pozwala kontrolować czas ćwiczeń, ilość powtórzeń oraz spalanie (parametry wyświetlane są naprzemiennie). Komfort wiosłowania zapewniają antypoślizgowe uchwyty i stopki oraz profilowane, miękkie siedzisko. Wzmocniona konstrukcja gwarantuje stabilność i trwałość urządzenia. Dzięki kółkom i funkcji składania, wioślarz jest mobilny. Jego design świetnie komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami.

Warto wiosłować w domu

Inwestując we własną maszynę do wiosłowania, eliminujesz problem dyskomfortu związanego z niską pozycją podczas ćwiczeń w zatłoczonych siłowniach czy klubach fitness. Poza tym trenując w domu, sam decydujesz o częstotliwości i intensywności treningu. Podczas wiosłowania możesz słuchać ulubionej muzyki czy oglądać seriale. Pamiętaj, że wdrożenie się w technikę i uzyskanie pełnej płynności ruchów wymaga czasu – za to efekty przerosną Twoje oczekiwania.