SPINNING WE WŁASNYM DOMU

SPINNING WE WŁASNYM DOMU

Profesjonalny spinning we własnym domu

Spinning to jedna z najdynamiczniej rozwijających się obecnie form aktywności. Z nowymi rowerkami spinningowymi FUNFIT możesz cieszyć się przyjemnym i w pełni efektywnym treningiem bez wychodzenia z domu. To doskonałe rozwiązanie, jeśli wizyty w klubach fitness nie sprawiają Ci przyjemności albo chcesz mieć stały dostęp do profesjonalnego zaplecza treningowego.

Spalanie i zabawa

Spinning to dynamiczne ćwiczenia, wykonywane na specjalnych rowerach stacjonarnych – wzorowanych na modelach kolarskich. Początki spinningu sięgają 1989 roku, gdy w USA powstał pierwszy tego typu ośrodek treningowy. Miał on umożliwić zawodowym kolarzom trening przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Dzisiaj spinning jest integralnym elementem oferty nowoczesnych klubów fitness w niemal 100 krajach świata. Jak mało która dyscyplina łączy intensywną aktywność z doskonałą zabawą. Energetyczna muzyka, odpowiednio dobrana przez instruktora, dyktuje tempo jazdy i rodzaj ćwiczeń. Nie ma tu miejsca na nudę. Podczas jazdy czeka Cię wiele niespodzianek – raz będziesz zdobywać górskie szczyty, a innym razem pedałować w dół albo relaksować się, jadąc po płaskiej nawierzchni.

Dlaczego warto?

Regularna jazda na rowerze spinningowym przynosi spektakularne efekty. Pozwala poprawić kondycję fizyczną, wzmocnić odporność organizmu, pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ujędrnić skórę i wymodelować sylwetkę. Trening angażuje różne partie mięśniowe, m.in.: nogi, brzuch, biodra i pośladki.

Spinning w domu

Do rozpoczęcia treningów we własnym domu potrzebny Ci będzie dobry rowerek spinningowy z funkcją kontroli dystansu, pomiarem pulsu i ilości spalonych kalorii oraz odpowiedni strój – taki, który nie ogranicza ruchów i skutecznie odprowadza wilgoć. Obuwie musi posiadać grubą, twardą podeszwę. Zadbaj również o program treningowy, dopasowany do Twojej kondycji i celów, które chcesz osiągnąć. Ulubiona muzyka zwiększy przyjemność jazdy.

Rowerki spinningowe FUNFIT

Aby umożliwić Ci samodzielny, efektywny trening domowy, wprowadziliśmy do oferty dwa nowe, ulepszone stacjonarne rowery spinningowe z funkcją pomiaru pulsu: FUNFIT ES-409 (koło zamachowe 11 kg) oraz FUNFIT ES-410 (koło zamachowe 15 kg).

  • Komputer z wyświetlaczem LCD pozwala monitorować czas ćwiczeń, dystans, spalone kalorie, prędkość i puls, a dzięki funkcji SCAN, wszystkie parametry wyświetlane są naprzemiennie.
  • Oba modele posiadają nowoczesny design i pracują wyjątkowo cicho.
  • Rowery wyposażono w łańcuchowy system napędowy oraz funkcję bezstopniowej regulacji oporu.
  • Maksymalny komfort jazdy zapewniają antypoślizgowe uchwyty, regulowane siodełko z wysokogatunkowej ekoskóry, regulowana kierownica (3 stopnie), miękkie, wygodne podłokietniki oraz metalowe pedały ze strzemionami.
  • Specjalna, wzmocniona konstrukcja oraz stabilna, właściwie wyprofilowana rama to gwarancja bezpiecznego, profesjonalnego treningu i długowieczności urządzenia.
  • Wmontowane kółka ułatwiają przenoszenie rowerka.
  • Model ES-410 wyposażono dodatkowo w hamulec bezpieczeństwa oraz poręczny bidon.

Warto wiedzieć

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze spinningiem, pamiętaj, żeby trening trwał max. 45 minut. Taka długość jest bezpieczna dla organizmu i stawów. Po jeździe wykonaj ćwiczenia izometryczne, aby uniknąć zakwasów i rozciągnąć mięsnie. Przed przystąpieniem do samodzielnych treningów w domu, warto choć raz umówić się na zajęcia spinningu w klubie fitness pod okiem doświadczonego instruktora.

Życzymy pełnego wrażeń treningu!